CO POTRAFI QUANTEC ®


KWANTOWEGO ODDZIAŁYWANIE – BEZGRANICZNE MOŻLIWOŚCI – PRZYKŁADY

FOXO3 - Źródło obrazu Wikipedia.org
 
Jeden z przykładów: gen długowieczności FoxO3 CO POTRAFI QUANTEC 

Naukowcom z Uniwersytetu w Kilonii udało się zidentyfikować u ludzi gen długowieczności, który pomaga nam starzeć się w dobrym zdrowiu i wigorze. Gen ten jest aktywny tylko u kilku osób od urodzenia, ale naukowcy znaleźli sposób na jego aktywację u osób, u których został wyłączony.

Naukowcy odkryli, że ludzie żyją znacznie dłużej i zdrowiej, gdy mają aktywny gen FoxO3, dlatego znalazł się w terapeutycznej bazie danych Quantec®. Istnieje wiele innych czynników poza FoxO3, które mogą być wykorzystane do promocji zdrowia i dobrego samopoczucia, więc zostały zwarte w bazie danych Quantec® w dziale pod hasłem „Własne czynniki prozdrowotne organizmu” znajduje się również gen FoxO3.

.BionikPro_Fox1

Aktywacja genu FoxO3 CO POTRAFI QUANTEC 

Wpis „FoxO3” zawiera substancje czynne i działania, które mogą aktywować ten gen.

BionikPro_Fox2

W niezliczonych badaniach analizowano wpływ substancji czynnych zawartych w wybranych produktach spożywczych na ich zastosowanie w określonych jednostkach chorobowych.

Do tej puli badań przyczynili się nie tylko przedstawiciele naturopatii, ale także firmy farmaceutyczne poszukujące nowych leczniczych substancji czynnych. Baza terapeutyczna Quantec® uwzględnia detoksykację substancji szkodliwych powiązując je z daną chorobą, ale i wpisy zawierające potencjał energoinformacyjny różnych substancji wpływających leczniczo na jednostkę chorobową.

Bionik_Therapie1

Przykład: Choroba Alzheimera

Po wybraniu poziomu objawów (tutaj: choroba Alzheimera) wyświetlane są te produkty spożywcze i substancje czynne, które uzyskały statystycznie istotne wyniki lecznicze w badaniach dotyczących tego obrazu klinicznego.

Bionik_Therapie2

Zacznijmy od faktu – każdy żywy biosystem jest tworzony na poziomie kwantowym i emituje własną częstotliwość, ma zakodowaną informację o swoim pierwotnym przeznaczeniu itd. Przykładem takiego biosystemu jest choćby drzewo, jak i sam owoc.

Nasza baza lecznicza Quantec® zawiera wpisy, które napromieniowując, dostarczają do organizmu żywego (np. ludzkiego) zakodowaną informację biosystemu np. rośliny czy owocu o właściwościach leczniczych.

Przykładowo  drzewa oliwne mogą przekazać nam za pomocą oddziaływania Quantec® część swojej strategii, która pozwala im żyć przez tysiąc lat.

Pamiętać należy, że świat mikro (kwantowy) jest poziomem materializującym fizyczność, więc ma istotny wpływ na biosystemy fizyczne. Nadawanie terapeutyczne urządzeniem odnosi skutek zarówno na poziomie energoinfromacyjnym (kwantowym), jak i łańcuchem działania przez wszystkie poziomy, po fizyczność. Przykład poniżej:

.

Aktywny wpływ składników prozdrowotnych i leczniczych rośliny Gravioli (Annona muricata) może być nadawany do organizmu przez Quantec® CO POTRAFI QUANTEC 

Graviola ma duże znaczenie prozdrowotne w tradycyjnej medycynie Ameryki Południowej i Azji, zwłaszcza wśród Indian amazońskich. Nie tylko może hamować wzrost komórek nowotworowych i zwalczać komórki rakowe, ale może być skutecznym lekiem na wiele innych chorób. Aromatyczne, orzeźwiające owoce mają nie tylko silne właściwości lecznicze, ale również wyciągi z liści, kory i nasion są cenione jako skuteczny naturalny środek na wiele dolegliwości zdrowotnych.

.

Graviola - Źródło obrazu Wikipedia.org
.

Właściwości lecznicze drzewa znalazły się w centrum zainteresowania zachodniej medycyny ortodoksyjnej. Od 1976 r. liczne badania potwierdziły skuteczność tej rośliny. Wykazano zwłaszcza właściwości przeciwzapalne i grzybobójcze. Ponadto badania laboratoryjne potwierdziły, że:

1. Liście opuncji nie tylko zabijają komórki nowotworowe

2. Poprawiają poziom cukru u chorych na cukrzycę

3. Mają one działanie uspokajające i przeciwskurczowe

4. Kora drzewa zwalcza bakterie i infekcje grzybicze

5. Liście, kora i nasiona drzewa graviola eliminuje pasożyty i są dobrymi środkami odrobaczającymi

Kwaśny owoc może uczynić znacznie więcej:

1. Obniża ciśnienie krwi

2. Odprowadza wodę z tkanek

3. Oczyszcza wątrobę

4. Jest dobrym środkiem przeciwko dokuczliwemu tasiemcowi.

5. Jest pomocny w zwalczaniu chorób układu oddechowego, np. astmy i zapalenia oskrzeli

6. Reguluje poziom cukru we krwi

7. Jest skuteczny w zwalczaniu biegunki

Liście pomagają w :

leczeniu świnki, bezsenności i nerwowości, łagodzą objawy grypy, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo przy zapaleniu stawów i po operacjach.

Mają one również działanie rozszerzające naczynia krwionośne, wzmacniają serce i są dobre w przypadku słabego krążenia. Roślina graviola pomaga również w mimowolnych skurczach mięśni. Jest dobra na wrzody, pomaga w zapaleniu żołądka i sprzyja lepszemu gojeniu się ran.

.

Acetogenina – bardzo szczególna substancja czynna gravioli CO POTRAFI QUANTEC 

Chociaż badania nad substancjami czynnymi gravioli są dopiero w początkowej fazie, jedno z odkryć już wywołało spore poruszenie. Jedną z substancji bioaktywnych rośliny jest acetogenina (acetogenina annonaceum). Są to tzw. poliketidy, czyli grupa substancji naturalnych o szczególnych właściwościach farmakologicznych. Acetogenina z Annonaceum jest właśnie tą substancją, która ma mieć działanie antyrakowe »»


 
Aktywny wpływ składników prozdrowotnych i leczniczych rośliny Bylicy rocznej (Artemisia annua L.) może być nadawany do organizmu przez Quantec® CO POTRAFI QUANTEC 

Bylica roczna zawierająca wtórną substancję roślinną – artemizynę, pomaga nie tylko w walce z malarią i rakiem, ale i w walkach z wirusami.
To roślina lecznicza, stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad dwóch tysięcy lat. Stosuje się ją w infekcjach, zaburzeniach trawienia i jako środek przeciwgorączkowy.
Otrzymuje się ją poprzez ekstrakcję suszonych liści i kwiatów. W latach 70. XX wieku odkryto substancję czynną bylicy rocznej – artemizynę i jej skuteczność w zwalczaniu malarii. Obecnie artemizynina jest stosowana na całym świecie jako środek przeciwmalaryczny. Prowadzone są także liczne badania nad działaniem wyciągów z bylicy rocznej i pochodnych artemizyny w walce z nowotworami, a ostatnio także z korona-wirusami.

Artemizynina w bylicy rocznej – przeciw malarii
Od 2002 r. bylica roczna jest uznawana przez WHO za lek przeciw malarii. W 2015 roku Chińczyk Youyou Tu otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie, zbadane i opublikowane już w 1971 roku, że artemizyna zawarta w bylicy bożego drzewka hamuje rozwój plazmidów. A plazmodia są znane z wywoływania straszliwej malarii.
Bylica roczna – znana głównie z tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) – jest uważana za roślinę silnie oczyszczającą krew i bardzo skuteczną w zwalczaniu pasożytów i innych czynników zakaźnych. Badania wykazały również działanie przeciwskurczowe i pobudzające trawienie. Wreszcie, preparaty z bylicy rocznej są stosowane w medycynie ortodoksyjnej, jako dodatkowa terapia antybiotykowa przeciwko boreliozie.
Bylica roczna wykazuje pozytywne działanie przeciwwirusowe wobec wirusa korona – tak wskazuje artykuł o badaniach naukowych »»


Aktywny wpływ składników prozdrowotnych i leczniczych roślin i ziół leczniczych może być nadawany do organizmu przez Quantec® CO POTRAFI QUANTEC 

takich jak bylica roczna (Artemisia annua), pokrzywa pachnąca (Agastache rugosa znana również jako mięta koreańska lub hyzop olbrzymi), tragakant (Astragalus membranaceus), senna alata (Cassia alata), Ecklonia cava, gurmar (Gymnema sylvestre), lukrecja chińska (Glycyrrhizae uralensis), ogon traszki (ogon jaszczurki Houttuynia cordata), Lindera aggregata , lilia pajęcza (Lycoris radiata), Mollugo mult, Pyrrosia lingua, Saposhnikoviae divaricate i Guduchi (Tinospora cordifolia) są w stanie rozwinąć obiecujące działanie hamujące wobec wirusów. Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy badali te rośliny lecznicze pod kątem działania przeciwwirusowego na różne ludzkie wirusy, takie jak HIV, HSV, wirus wścieklizny, SARS, MERS, wirus ospy, dengi, grypy, a także koronawirusy.


Aktywny wpływ składników prozdrowotnych i leczniczych orzechów może być nadawany do organizmu przez Quantec®

Orzechy przedłużają życie i znacznie poprawiają stan zdrowia w starszym wieku.

Badania epidemiologiczne wielokrotnie łączą ich spożycie ze zmniejszonym ryzykiem chorób i śmierci. Według najnowszego badania opublikowanego w International Journal of Epidemiology w 2015 – już 10 gramów dziennie może wystarczyć do zmniejszenia ryzyka zgonu.

Orzechy mają wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, wysokiej jakości białka i błonnika pokarmowego. Zawierają witaminy (np. kwas foliowy, niacynę i witaminę E), składniki mineralne (np. sód, potas, wapń i magnez) oraz drugorzędne związki roślinne (np. karotenoidy, flawonoidy i fitosterole).

Związkom tym przypisuje się właściwości kardioprotekcyjne, antyrakotwórcze, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. W badaniach klinicznych spożywanie orzechów obniża poziom cholesterolu i poprawiło funkcjonowanie śródbłonka. Opisano również korzystny wpływ na insulinooporność i stężenie glukozy we krwi. Ostatnio w jednym z badań w dziedzinie medycyny żywieniowej, stwierdzono, że orzechy zmniejszają częstość występowania chorób układu krążenia.

Również w prospektywnych badaniach obserwacyjnych spożywanie orzechów wielokrotnie wiązało się ze zmniejszonym ryzykiem zachorowań. Naukowcy z USA wykazali to w analizie badań Nurses’ Health Study i Health Professionals Follow-up Study. Obecnie Piet van den Brandt z Uniwersytetu w Maastricht i współpracownicy przedstawiają analizę badania Netherlands Cohort Study.  Analiza przeprowadzona przez van den Brandta wskazuje na szeroki efekt ochronny, który był wykrywalny już przy spożyciu 10 gramów orzechów dziennie. Jak wynika z badania, u osób, które regularnie jedzą orzechy, ryzyko śmierci w ciągu najbliższych dziesięciu lat jest o 23% niższe. Efekt ochronny (jeśli związek jest oparty na przyczynowości) został udowodniony w przypadku chorób neurodegeneracyjnych (minus 45%), chorób układu oddechowego (minus 29%) i cukrzycy (minus 39%). Miłośnicy orzechów byli o 17% mniej narażeni na śmierć z powodu chorób układu krążenia i o 15% mniej na śmierć z powodu nowotworów.

Nuesse-verlaengern-das-Leben

.

PSYCHOSOMATYCZNE DZIAŁANIE QUANTEC®

ExpertScan®

łokieć tenisisty

*moduł psychosomatyczny działanie to jeden z modułów należących do systemu Quantec®

astma to problem dawania i brania

*moduł psychosomatyczny działanie to jeden z modułów należących do systemu Quantec®

Podejście psychosomatycznego leczenia postrzega objawy jedynie jako koniec długiego łańcucha, który ma swój początek – swoje źródło – w psychice. Praktycznie każda choroba ma typową przyczynę psychologiczną.

„Soma” to grecki termin oznaczający „ciało” i kiedy psychika jest stale wytrącona z równowagi (harmonii) w jakimś aspekcie, wtedy psychosomatyzuje to, a następnie pokazuje na ciele. Czyni to u wszystkich ludzi, we wszystkich językach, kulturach i narodach, poprzez te same choroby.

W przypadku niektórych chorób interpretacja psychosomatyczna jest prosta i zazwyczaj zakotwiczona w języku potocznym: „coś, co usiadło na żołądku; dostało się do nerek lub złamało serce” – takich przykładów jest wiele.

Moduł wiedzy QUANTEC®, tzw. ExpertScan, zawiera interpretacje ponad 95% objawów i chorób, z powodu których pacjenci zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu. Należy korzystać z możliwości, jakie daje ta wiedza i umożliwia pacjentom nie tylko zwalczanie objawów, ale także rozpoznawanie i usuwanie ich przyczyn.

Przykład leczenia alergii napromieniowywaniem kwantowym Quantec®:

Obrzęk błony śluzowej gardła po spożyciu skorupiaków

Na terapię Quantec® zgłasza się osoba, która twierdzi, że po zjedzeniu skorupiaków gardło puchnie jej tak bardzo, że ma trudności z oddychaniem i połykaniem.

W tym przykładzie są dwa elementy ważne dla pacjenta:

Objaw, który wywołuje alergię: obrzęk gardła oraz alergen, który wywołuje alergię: skorupiaki.

W module psychosomatycznym Quantec® ExpertScan najpierw skanowany jest objaw: ekspercican-allergia-01

Następnie pojawia się alergen: eksperci-alergicy-02

Wystarczy kilka kliknięć na tych dwóch ekranach, aby Quantec® dopasował ze swojej bazy leczniczych programów odpowiednie afirmacje w rozumieniu NLP (programowanie neurolingwistyczne), szczegółowe komentarze na temat podłoża psychosomatycznego oraz propozycje terapii.

CO POTRAFI QUANTEC