Refleksologia – Medycyna Chińska


STOPY – PODPORA I MIKROKOSMOS CAŁEGO ORGANIZMU

   REFLEKSOTERAPIA STÓP - GABINET EMEDIS

Refleksologia stóp jest to uniwersalna metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała. To nieinwazyjna wersja akupunktury. 

Wiedza zaczerpnięta z medycyny chińskiej mówi nam, że stopy stanowią mapę (mikrokosmos) organizmu i wszystkie punkty na stopach są połączone całym ciałem. Dlatego poprzez stymulację odpowiednich punktów (receptorów) na stopie, można oddziaływać na powiązane z nimi organy. Pobudzenie tysiąca zakończeń nerwowych na stopach usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, pracę serca i układu krwionośnego, pracę wątroby, nerek i wszystkich narządów wewnętrznych. Podczas zabiegu terapeuta przepracowując każdy obszar, pomaga jednocześnie zmniejszyć lub zlikwidować problemy pacjenta. Przy użyciu technik masażu i ucisku odblokowywane są procesy energetyczne w ciele, których zaburzenia równowagi, jak mówi chińska medycyna, są przyczyną większości chorób somatycznych.

Refleksologia działa kompleksowo. Rozładowuje także napięcia spowodowane stresem i intensywnym trybem życia. Podczas i po zabiegu odczuwa się odprężenie i znaczną poprawę samopoczucia.

.

Zabieg składa się z trzech faz:

Pierwsza (sucha)– relaksacyjna, druga (sucha) – zabieg właściwy, trzecia – relaksacyjna (przy użyciu olejku)..


Cena zabiegu 270 PLN | Ilość zabiegów zależy od stanu zaburzeń | czas trwania do 45 minut | kontaktowy zabieg manualny | Dojazd odpłatny ustalany indywidualnie | Płatność tylko przelewem

Zabieg chiropraktyki stóp to rodzaj terapii manualnej opartej na diagnozowaniu, mobilizacji, leczeniu dysfunkcji stawów, przywracaniu anatomicznych i fizjologicznych właściwości stóp, a także zapobieganiu mechanicznym zaburzeniom i dysfunkcjom narządów ruchu.

Fizjologiczna mechanika stopy polega na prawidłowym ustawieniu i funkcjonowaniu stawów stopy. Stopy są podporą całego ciała. Związek pomiędzy stopami, a resztą ciała jest znaczący dla utrzymywania nie tylko prawidłowej postawy, ale i równowagi zdrowotnej organizmu. Zaburzenie struktury i funkcji jaką pełnią stopy, doprowadza do zachwiania ich fizjologicznych ruchomości. Specyficzne, odpowiednio dobrane techniki mobilizacyjne w postaci chiropraktyki mają na celu przywrócić stawom stopy odpowiednią elastyczność, a co za tym idzie zwiększyć ruchomość i zapobiec przykurczom mięśniowym. Chiropraktyka to zabieg  podczas, którego powierzchnie stawowe są od siebie oddalane oraz przesuwane względem siebie. Mobilizacji ulegają także więzadła chroniące stawy stępu utrzymując je w odpowiednim, bezpiecznym położeniu. Chiropraktyka poprawia nie tylko prawidłowość ustawienia stawów w stopach, wpływa dobroczynnie na ukrwienie a tym samym odżywienie struktur stawowych.

Zabiegi mobilizujące stawy stosuje się przy niewłaściwym ułożeniu stawów w stopie, deformacji stopy, chorobach reumatycznych i tkanek, w leczeniu wielu dolegliwości takich jak płaskostopie i haluksy. Idealnie nadaje się przy ograniczeniu ruchomości stóp, przykurczach rozcięgna podeszwowego i ścięgna Achillesa oraz bolesności w obrębie stawów stopy..


Cena zabiegu 250 PLN | Seria zabiegowa 1-10 sesji | Terapię łączy się z zabiegami refleksologicznymi | Czas trwania do 45 minut| Dojazd odpłatny ustalany indywidualnie | Płatność tylko przelewem